CHP’li Taşcıer, Hücum Düzenlenen Cemevinde: “Bu Provakatif Eylemi Gerçekleştirenlerin Bulunması ve Lüzumlu İşlemlerin Yapılmasını Talep Ediyoruz”

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, bugün hücum düzenlenen Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti. Taşcıer, “Sayın Asil, o şekilde genelge yayınlamayla bu iş olmaz, bir an ilkin bu provokatif eylemi gerçekleştirenlerin bulunması ve lüzumlu işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. Elbet ki bu hücum bizim birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize meydana getirilen bir saldırıdır fakat kimse zannetmesin ki biz geri adım atacağız, biz susacağız, biz korkacağız; asla korkmuyoruz” dedi.

Ankara’da bugün Ankara’da Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’ne hücum düzenlendi.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, hücum düzenlenen Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne geçmiş olsun ziyaretine gitti. Taşcıer, İçişleri Bakanı Süleyman Asil’ya seslenerek şu açıklamayı yapmış oldu:

“Şu anda Mamak’ta Şah-ı Merdan Cemevi’ndeyiz. Cemevimizin büyükbabası, muhtarımız, il yöneticimizle birlikteyiz. Bugün maalesef Muharrem ayının ilk gününde canlarımız lokmalarını paylaşmadan ilkin Ankara’nın değişik yerlerine Alevilerin ibadethanelerine ve derneklerine provokatif bir hücum gerçekleştirildi. Daha 2 gün ilkin İçişleri Bakanı Muharrem ayıyla ilgili bir genelge paylaşmıştı.

Buradan İçişleri Bakanı’na bir çağrıda bulunalım; Sayın Asil o şekilde genelge yayınlamayla bu iş olmaz, bir an ilkin bu provakatif eylemi gerçekleştirenlerin bulunması ve lüzumlu işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. Elbet ki bu hücum bizim birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize meydana getirilen bir saldırıdır fakat kimse zannetmesin ki biz geri adım atacağız, biz susacağız, biz korkacağız; asla korkmuyoruz.”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, toplumsal medya hesabından; “Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Şahı Merdan Cemevi’ne meydana getirilen saldırıyı kınıyorum. Saldırgan/saldırganlar ve azmettiriciler derhal yakalanıp, yargıya teslim edilmelidir. Bu bir provokasyondur. Seçim öncesi kimse bu oyunlara prim vermeyecektir” açıklamasını yapmış oldu.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise İçişleri Bakanı Süleyman Asil’ya “Bugün, Ankara’nın Mamak, Çankaya ve Yenimahalle İlçelerinde bulunan Cemevleri ve Derneklere alçakça saldırılar düzenlendi. Görülen o ki; bilindik ve kirli bir oyun sahneye koyuluyor. Bu oyuna ortak değilseniz failleri derhal bulun” çağrısını yapmış oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ankara Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.