Büyük para kazanma vaddine inandılar gelen mesajla çılgına döndüler

BALIKESİR’de internette oluşturdukları bir portal üstünden ucuza bisiklet ve elektrikli motosiklet satma ve para kazanma vaadiyle para karşılığı üye toplayan dolandırıcıların üyelere “Biz sizi dolandırdık. Bu bizim sorumluluğumuz özür diliyoruz” şeklinde gönderilmiş olduğu bildiri vatandaşları çılgına çevirdi.

Abone ol

Edinilen bilgiye gore, web üstündeki bir platformda bisiklet, elektrikli motosiklet benzer biçimde alışverişler yapmış olup bu yol ile para kazanmayı vaat eden paravan şirket 25 binden fazla kişiden sisteme katılım tutarı adı altında para aldıktan sonrasında sistemi kapatıp sırra kadem bastı.

Sisteminin kapanması sonrasında mağduriyet yaşayan adını vermek istemeyen bir yurttaş paravan firmanın Balıkesir’deki ofisine baskın yapmış oldu. Öfkeli yurttaş hızını alamayıp terk edilen ofiste camlar ve kapılar olmak suretiyle geride ne kaldıysa kırıp döktü. İş yeri sahibi ile konuşup anlaştığını, zararını ödeyeceğini belirten öfkeli yurttaş, “Sabah ben kalktım, uyandığımda dalga geçer benzer biçimde ‘Biz sizi dolandırdık, bu bizim sorumluluğumuz özür diliyoruz’ diye bildiri attılar. Ben de sabah sabah fazlaca sinirlendim. Soluğu daha evvel adresini bildiğim ofiste aldım. dükkanda aldım. Her yeri kırıp döktüm. Paramparça yaptım. Sonuna kadar değdi. Asla pişman değilim. Dükkan sahibiyle konuştuk ve mutabık kaldık. Onun bu mevzularla hiçbir alakası yok” dedi.

“Parasız ekmek bir tek fare kapanında olur”
Dolandırıcıların insanlara fazlaca güzel ümitler verip kandırdığını özetleyen yurttaş, “Dolandırıcılarda öyleki bir ağız var ki adam sizi dolandırır, siz adamı dövmeye gidersiniz adam sizi yeniden dolandırır. Onlar bu şekilde bir çeneye sahipler. Balıkesir’de ve öteki şehirdeki dolandırılan her insana geçmiş olsun. Buraya yüze yakın insan geldi. Ben yapmasaydım başkası yapacaktı” dedi.

Dolandırıcıların iyi mi çalıştığını da özetleyen mağdur yurttaş, “Örnek olarak siteden bisiklet alıyorsunuz. 3 bin TL’ye bisikleti bir yıl için satın alıyorsunuz. Sonrasında 20 gün içinde ana parasını çıkartıyorsunuz. Bu para aslına bakarsanız günlük dolar olarak geliyor hesabınıza. Kalan öteki 10 gün içinde ise kâr elde etmeye başlıyorsunuz. Aylık olarak ise 3 bin TL hesabınıza geliyor. Fakat bu bizlere büyük bir ders oldu. Buradaki polis abi de şunu söylemiş oldu. ‘Parasız yiyecek bir tek fare kapanında’ olur. Bana ve 25 bin kişiye fazlaca büyük bir ders oldu” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.