Bursa’da köpeği ezen sürücü pes dedirtti! Aracını park edip evine gitti

BURSA’da bir köpeği ezen cipin içinde olanların vurdum duymazlığı pes dedirtti. Yolcuların durumu fark etmesine karşın sürücünün aracını park ettikten sonrasında köpeğe yardım etmeden evine gidişi site sakinlerinin tepkisini çekti.

Abone ol

Vaka, merkez Nilüfer ilçesi Çalı mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa 16 EBK plakalı cip sürücüsü siteye giriş yapmış olduğu esnada yerde yatan ve site sakinlerinin bakımını üstlendiği köpeği ezdi. Cipin iki lastiğinin üstünden geçmiş olduğu köpek yerde can çekişirken, cipteki şahıslar araçtan inerek köpeği ezdiğini fark etti.

Köpeğin çırpınmasına aldırış etmeyen vasıta sürücüsü ve tarafındaki yolcular yeniden araca bindikten sonrasında aracı park edip vaka yerinden uzaklaştı. Sesleri duyan site sakinleri can çekişen köpeği araçlarına alarak veterinere götürdü. Sadece baytar kliniğinde meydana getirilen tüm müdahalelere karşın köpek kurtarılamadı.

112 Acil Davet Merkezine meydana getirilen suç duyurusu sonrası Bursa İl Güvenlik Müdürlüğüne Bağlı HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) ekipleri cipin sürücüsünü tespit ederek ifadesi alınmak suretiyle karakola götürdü. İfadesi alınan sürücüye 2 bin 40 lira yönetimsel para cezası uygulandı.

Öte taraftan site sakinlerinin yaşanmış olan olayın sonrası Bursa Barosu Hayvanları Koruma Komisyonu üyesi bir avukatla iletişime geçerek durumu yargıya taşıyacağı öğrenildi.

Aynı köpeğin üstünden iki yıl ilkin de bir vasıta geçmiş
Mevzuyla ilgili öfkelerini dile getiren site sakinleri, ortalama dört senedir adını Karamel koydukları sokak köpeğine ve beraberindekilere iyelik yaptıklarını belirtti. Sokakta yaşayan öteki köpeklerinde bakımlarını üstlendikleri dile getiren site sakinlerinden Yıldız E., ” Köpeği yaralı bir halde yerde hareketsiz yatarken fark ettim. Yanına gittiğimde baya yaralıydı. Kafa tası parçalanmıştı. Derhal aracımı getirdim, sağ olsun olayın meydana geldiği sitede oturan bir beyefendi de bana yardım etti, araca yükledik. Fakat yolda yaşamını kaybetmişti. Oldukca üzgünüm.” dedi.

Öteki taraftan aynı sitede yaşayan Cemile H., ” İnanın bunca senedir hiçbir çocuğa zarar vermeyen bu köpeğimize sitede bakıyoruz. Her akşam bahçemin önüne geliyor, seviyorum, besliyorum ve sonrasında gidiyor. Ben hayvan sever olabilir, yada olmayabilirim. Sitede bir kaç komşumuz hayvan sevmediği şeklinde nefret derecesinde. Geçen yıl de bu çocuğumuzun başına da aynı şey geldi. Komşumuz fark etmedim diyerek üstünden geçti. Boğazına dikiş atıldı kurtuldu. Fakat bu son yaşanmış olan vakada durum öyleki oldu. Biz sitemizde hayvan beslemek istiyoruz. Biz hayvanlara düşman değiliz” diyerek tepkisini dile getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.