Bursa’da inşaat işçileriyle başka bir grup birbirine girdi 2 polis, 2 bekçi olmak suretiyle 6 şahıs yaralandı

BURSA’nın Gürsu ilçesinde çıkan dövüşte 2’si polis ve 2’si bekçi olmak suretiyle 6 şahıs yaralandı.

Abone ol

Vaka, Gürsu İlçesi Kurtuluş Mahallesi Girne Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, bir grup şüpheli, araçla gelmiş olarak, mevsimlik işçiler olduğu iddia edilen kişilerle münakaşaya başladı.

Irdelemenin büyümesiyle kimliği belirlenemeyen şüpheliler yanında getirdikleri bıçakla inşaat çalışanı Harun P.’yi (17) ve Sinan G.’yi bacaklarından yaraladı.

Bunun üstüne inşaat işçileri kendilerini korumak için çalışmış oldukları alandan taş ve tuğla atmaya başladı. İhbar üstüne vaka yerine polis ekipleri geldi. Kavgayı ayırmak için bulunan polislerden Rüstem T. ve Zafer Ö. ile bekçilerden Bahattin E. ve Uğur K. taşların isabet etmesiyle yaralandı.

Vaka üstüne bölgeye fazlaca sayıda Çevik Kuvvet ekiplerinin sevk edilmesiyle kavga denetim altına alındı. İnşaat çalışanları ise polis korumasıyla bölgeden tahliye edildi.

Yaralılar, Sıhhat ekiplerince Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken yaralıların sıhhat durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis vakayla ilgili emek harcama başlattı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.