Bu artık harp falan değil! Ukraynalı bir askerin hadım edilmiş olduğu görüntüler infial yarattı

Rusya‘nın Ukrayna‘ya yönelik olarak başlatmış olduğu işgalde 156. güne girilirken, harp hattından kan donduran haberler gelmeye devam ediyor.

Rus askerlerinin Ukraynalı sivillere ve askerlere işkence ettiğine dair görüntülere bir yenisi daha eklenirken, internete düşen bir videoda Rusya ordusuna ilişkin kamuflajlar içindeki bir grubun, Ukraynalı bir askeri hadım ettikleri anlamış olur yer aldı.

Kan donduran videoda Rusların elindeki bir bıçakla yerde yatan askere yöneldiği görülüyor. Görüntüdeki askere sonrasında ne olduğu bilinmiyor sadece acil tıbbi müdahale almadan kurtulmasının pek mümkün olmadığı düşünülüyor.

Bağımsız araştırma kuruluşu Bellingcat’ten araştırmacı Aric Toler, The Times’a yapmış olduğu açıklamada videonun büyük olasılıkla gerçek bulunduğunu belirterek, Severodonetsk kentinin alınmasından kısa bir süre sonrasında Rus askerlerinden bazılarının Rus devlet medyasında görüntülendiğini deklare etti.

İnternet kullanıcıları şimdi talihsiz Ukrayna askeri ile ona eziyet eden Rus askerlerinin kimliklerini belirlemeye çalışıyor. Toplumsal medyadan bazı kullanıcılar söz mevzusu kamuflajların Çeçenlere ilişkin bulunduğunu öne sürerken ötekiler ise askerlerin Rosgvardia biriminden bulunduğunu iddia etti.

Bu artık savaş filan değil! Ukraynalı bir askerin hadım edildiği görüntüler infial yarattı

Korkulu görüntülere Ukrayna’dan tepki gecikmedi. Ukraynalı milletvekili Inna Sovsun görüntüleri gösteren ilk resmi isim oldu ve toplumsal medya hesabından, “Rus Nazi’ler Ukraynalı askere yaptıklarının bedelini ödemeli. Bu kabusu tamamen durdurmak için ihtiyacımız olan silahları verin. Dünya bunlar olmuyormuş şeklinde davranamaz” mesajını yayınladı.

Erdem Aksoy
Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com – Dünya

Ukrayna Rusya Duyarlı İçerik Dünya Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.