Boyu 2 metre ve 108 kilo ağırlığında…Dev gösterim balığı vatandaşın ilgi odağı oldu

Boyu 2 metre ve 108 kilo ağırlığında…Dev gösterim balığı vatandaşın ilgi odağı oldu

SAMSUN – Samsun’da satışa sunulan 2 metre uzunluğunda ve 108 kilo ağırlığındaki dev gösterim balığı vatandaşların ilgi odağı oldu.

2 metre uzunluğundaki dev gösterim balığı balıkçılar tarafınca Bafra Kızılırmak Nehri’nde yakalanarak karaya çıkartıldı. Ufak balıkçı teknesiyle yakalanan dev gösterim, balıkçıların yüzünü güldürdü. Samsun’da satışa sunulan dev balık, vatandaşların dikkatini çekti. İlgi odağı olan balığı 5 şahıs güçlükle yerinden kaldırırken, meraklı vatandaşlar ise cep telefonu kameralarıyla gösterim balığının fotoğrafını çekti.

“Sezonun en büyüğü”

Vatandaşların ilgi odağı olan gösterim balığının bu sürem tezgahlara gelen en büyük gösterim olduğuna dikkat çeken balık satıcısı Onurcan Köse, “Dev gösterim, Kızılırmak Nehri’nde tutuldu. Balık 2 metre uzunluğunda, 108 kilo ağırlığında. Gösterim kılçıksız ve leziz bir balıktır. Balığın kilosunu 70 TL’den satışa sunduk” dedi.

“İlk kez gördük”

Hayatlarında ilk kez bu kadar büyük bir balık gördüklerini ifade eden vatandaşlar ise “2 metre uzunluğunda bir gösterim balığını daha ilkin asla görmedik. Güzel bir balık. Samsun’a da bu şekilde güzel bir balık yakışırdı. Leziz ve kemiksiz bir eti var” diye konuştular.

1 saat kadar tezgahın önünde sergilenen gösterim sonrasında kilosu 70 TL’den satışa çıktı.

Kızılırmak Samsun Bafra Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.