Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Güncel Fiyat Analizleri | 18.05.2022

Hazırlamış olduğumuz güncel Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) analizlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı bir süredir belirli bir aralığın çevresinde toplanıyor. Bitcoin fiyatı hala 29,751 dolardan 32,655 dolara kadar uzanan bir aralıkta seyrediyor. Monday High (Pazartesi günü en yüksek düzey) ve haftalık açılışın 31,328$’da direnç sağlaması sebebiyle uyumlu bir yükseliş ihtimaller içinde görünmüyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in için Monday Low (Pazartesi günü en düşük düzey) olan 29,000$’a kadar bir çekilme ihtimaller içinde görünüyor. Fakat Bitcoin 29,751$ civarında hacim kazanırsa ilk olarak Monday High olan 31,328$’a kadar çıkmak isteyebilir. Hacmin artması ile Bitcoin fiyatı Monday High’ı kontrol ettikten sonrasında 34,815$’ı kontrol etmek isteyebilir.

Bitcoin’de 29,750 seviyesinde satış baskısının halinde ise 28,609$ bölgesini kontrol edebilir. Dirençten reddedilmesi halinde de bir alt destek olarak 27,128$’a kadar düşüş devam edebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı Bitcoin’in peşinde kalıyor. Ethereum fiyatı yükselen paralel kanalın alt sınırına denk gelen 1.986 dolar destek seviyesinin üstünde işlem görüyor. Bitcoin fiyatının yönüne bağlı olarak, ETH fiyatının buradan yükselerek 2.129 dolarlık direnci kontrol edebilir.

İyimser bir bakış açısıyla, Ethereum fiyatı söz mevzusu düşüşü tersine çevirebilir ve 2.541 dolarlık seviyeyi kontrol etmek isteyebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı 1.986 dolar seviyesinin üstünde kalamazsa, daha düşük bir dip oluşturmak isteyecek. Bu şekilde bir durumda ETH fiyatı, alt ve kuvvetli destek olan haftalık destek seviyesi 1730 doları kontrol etmek isteyebilir.

Avalanche (AVAX)

AVAX fiyatı görünürde herhangi bir volatil hareket emaresi olmadan istikrarlı bir destek seviyesinin üstünde hareket ediyor. AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $146,75’ten %84 düştü. Düşüşün büyük kısmı son iki hafta içinde gerçekleşti. Mayıs ayının ilk haftasındaki FOMC toplantısından sonrasında, UST ve LUNA krizi ile AVAX fiyatı 69.46 dolardan 22.43 dolara %67’lik bir düşüş gerçekleştirmiş oldu. Ve 31.38 dolara kadar bir toparlanma yaşadı.

Avalanche (AVAX)

AVAX’ın 31.38 dolar seviyesindeki toparlanması bir destek seviyesine döndü. Bitcoin’in yönüne ve hacme bağlı olarak destek seviyesinin korunması ile AVAX 40 doları kontrol etmek isteyebilir. 40 dolar seviyesi satıcıların yoğun olabileceği ve fiyatın bir miktar direnç ile karşılaşabileceği bir alandır. AVAX bu seviyeyi yine desteğe çevirirse 52.55 dolara kadar kontrol etmek isteyecektir.

Fiyatın 40 dolar üstüne geçememesi ise, satıcıların yoğun bulunduğunu ve fiyatın ilkin 31.38 sonrasında ise 20.81 dolar seviyesine kadar düşüşlerin devam etmesine sebep olacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkında her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer edinen yatırım informasyon, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer edinen ve hiçbir şekilde yönlendirici özellikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici özellikte olmayan bu içerik, genel olarak informasyon vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek kafi detayları kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer edinen çeşitli informasyon ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin neticelerinden ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati görevli tutulamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.