Bitcoin 1 Hafta İçerisinde 30 Bin Dolara Ulaşabilir!

Analistler, kripto para piyasasında yaşanmış olan son gelişmelerle birlikte önder kripto para birimi Bitcoin için yorumlarda bulunmuş oldu. Gelecek hafta için yükseliş öngören analistler, Bitcoin için 30 bin dolar hedefine işaret etti. İşte detaylar…

“Gelecek hafta Bitcoin bir “rahatlama” rallisi görebilir”

Uzmanlara nazaran kripto para piyasasında Bitcoin mevzusunda ümitli olmak için neredeyse hiçbir niçin gözükmüyor. BTC fiyatı anlık olarak 20 bin dolar seviyesinin civarlarında bulunuyor ve zincir-üstü işaretler negatif yönde gözüküyor. Uzun vadeli piyasa için daha çok düşüş öngörülse de, analistlere nazaran gelecek hafta BTC kısa bir “rahatlama” yaşayabilir.

 

Meşhur analitik veri platformu Santiment’e nazaran, ekosistem içinde etken olan benzersiz Bitcoin adreslerinin sayısı artmış bulunuyor. Analistlere nazaran karşılaştırılabilir bir fark son olarak Aralık 2020’de görüldüğünden, bu durum kuvvetli bir artış için cesaret verici gözüküyor. Hem de BTC, 2017’deki 20.000 dolarlık önceki rekorunu kırdı. Bitcoin balinaları arasındaki Coinbase platformu üstünden meydana getirilen para çekim işlemleri de görülen pozitif yönde gelişmeler içinde yer ediniyor. Anlık olarak, Coinbase üstünden averaj BTC çekim işlemi, dokuz senenin en yüksek seviyesine ulaşmış bulunuyor.

Analist, BTC için eleştiri seviyeleri belirtti!

Bununla beraber, genel averaj mevduatın da mühim seviyede daha yüksek bulunduğunu belirtmekte yarar var. Aksine, madencilerin satışları arttı ve birçok uzman madencilerin sebep olduğu bir çöküşü evvelde tahmin etmişti. Objektif olarak bakıldığında, şu an için BTC’nin fiyatı şu şekilde karşımıza çıkabilir:

Bu durumda “moonshot” ifadesi aşırı kullanılabilir. Bununla beraber, söz mevzusu 23.030 dolarlık kesme noktasının tekrardan kontrol edilmesi gene de takdir edilecektir. BTC’nin kıymeti anlık olarak yukarı yönlü bir bariyerde (sarı çizgi) toparlanıyor, sadece BTC söz mevzusu engelin üstüne çıkarsa gelecek günler için yeni seviyeler belirlenebilir. Bir öteki taraftan kuvvetli bir artıştan sonrasında, destekte yaşanacak bir düşüş, fiyatı 30 bin doların altına itebilir. Kripto para birimi hala ATH seviyesinin yüzde 50 altında olsa bile, yatırımcılar halen ümitli gözüküyor. Daha ilkin de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz suretiyle mühim bir detay, geleneksel olarak Bitcoin’in en etken olarak işlem görmüş olduğu seviyeler ise karşımıza 17 bin dolar ila 20 bin dolar aralığı olarak çıkıyor. Analistlere nazaran Bitcoin, hafta içinde herhangi bir zamanda anlık yükselişler yaşayabilir. Uzmanlar, yatırımcıların piyasayı dikkatli takip etmesini öneriyor. Anlık olarak ise BTC, 21.235,82 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Feysbuk‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.