Başkan Aydın; 70 senedir toplumsal adaleti savunuyoruz

Türk-İş Aydın İl Temsilcisi Mustafa Aydın, sendikanın kuruluşunun 70. Yılı dolayısıyla yapmış olduğu basın açıklamasında “Türkiye İşçi Sendikalar Konfederasyonu (Türk-İş) olarak 70 senedir toplumsal adaleti savunuyoruz” dedi.

Türkiye’nin en eski ve en büyük emek örgütü Türk-İş’in Pazar günü 70. Yaşını dolduracağını belirten İl Temsilcisi Mustafa Aydın, “Türk-İş, 31 Temmuz 1952’de kurulduğu günden bugüne ülkemiz emekçilerine ümit; adeta onlara kara deryalarda yol gösteren bir fener oldu. Bu süreçte Türk-İş’in zamanı Türkiye emek mücadelesinin, Türkiye işçi sınıfını mücadelesinin zamanı haline geldi. Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri; yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz mevzusu olunca yüzünü Türk-İş’e döner. İşçisi, köylüsü, esnafı ‘Türk-İş ne diyor, Türk iş ne yapıyor’ diye sorar. Devletimizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilmiş her kazanımında Türk-jş başrolü oynar. Türk-İş yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda savaşım verir” diyerek sendikanın 70 senedir çizgisini bozmadan toplumsal adaleti savunduğunu belirtti.

Başkan Mustafa Aydın’ın açıklamasına Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman başta olmak suretiyle öteki sendikaların temsilcileri Yılgör Palaş, Birol Davaş, Sedat Gencer, İsmail Girişen ve Ercan Donkuş da katılarak destek verdi. – AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Mustafa Aydın Türk İş Aydın Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.