Antalya Büyükşehir, Elmalı İslamlar’da İçme Suyu Hattını Yeniliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Elmalı ilçesine bağlı İslamlar Mahallesi’nde uzun senelerdir kullanımda olan içme suyu isale hatlarında yaşanmış olan sorunların artması üstüne hatlarda yenileme emek vermesi yapıyor.

Bölgede, devamlı bakım ve onarım gerektiren eskimiş hatlar, Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü tarafınca yeni PVC borular ile değiştiriliyor. 10 bin 600 metre uzunluğundaki ana hattın büyük bir kısmını yeni borular ile değiştiren ASAT ekiplerinin çalışmalarında sona gelindi.

Yenileme çalışmalarının üç haftalık bir süre içinde tamamlanacağını bildiren Elmalı ASAT Şube Müdürü Bilal Bayram, şöyleki konuştu:

“Vatandaşımızın sağlığını her geçen gün daha çok etkileyen 10 bin 600 metrelik hatta ASAT ekipleri olarak yenileme çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. Büyükşehir Belediyesi olarak ASAT Genel Müdürlüğü olarak yurttaşlarımıza en temiz, en kaliteli suyu en iyi şartlarda ulaştırmakla yükümlüyüz. İslamlar mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı sıhhatli içme suyu sunmak için çalışmalarımızı yoğun bir halde sürdürüyoruz.”

Mahalle sakinlerinden Zeliha Aydoğmuş ve Mürüvet Karaman da yaşanmış olan su sıkıntısı sebebiyle en büyük zorluğu hanımefendilerin çektiğine işaret ederek, “Açıyorsun çeşmeyi su yok.  Devamlı su kesintileri yaşadık. Fakat şimdi bu çalışmayla suyumuz olacak. Başkanımızın sözüyle düzeleceğine inanıyoruz. Kurtarırsa bizi Muhittin Böcek başkanımız kurtarmış olur” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya su Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.