Ankara gündem haberi… Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan Belediye Meclisi Üyesi Bekir Yıldız Hakkında Kabahat Duyurusunda Bulunmuş oldu

Ankara‘da Sincan Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Bekir Yıldız‘ın; Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin Mamak’taki kentsel dönüşüm mağdurları için yapmış olduğu konutların ihalesinin iptali talebiyle; “kabahat örgütü oluşturmak” ve “ihaleye fesat karıştırmak” suçlamaları ile yargılanan İrfan Güneş tarafınca oluşturulan davaya müdahil olduğu öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bekir Yıldız hakkında “ihale şantajından tutuklu bulunan İrfan Güneş ile hareket ederek siyasal yönünü kullanıp suçu iştirak etmesi” iddiası ile kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

“Kabahat örgütü oluşturmak” ve “ihaleye şantaj karıştırma” suçlamalarıyla yargılanan İrfan Güneş’in, Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin yürüttüğü Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi için meydana getirilen bir ihalenin iptali için üç ayrı dava açmış olduğu öğrenildi. İki mahkeme, Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki PORTAŞ tarafınca oluşturulan ihaleyi hukuka uygun buldu. Sadece bir mahkeme, ihaleyi iptal etti. Mahkemenin iptal kararıyla bin 605 konutun yapımı durduruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, iptal kararını temyize taşıdı. 28 Şubat döneminde Sincan Belediye Başkanı olan ve halen Sincan Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Bekir Yıldız, Danıştay’daki dosyada İrfan Güneş “yanında katılma talebinde bulunmuş oldu.” Danıştay, mahalli mahkemenin verdiği ihaleyi iptal kararını yerinde buldu ve ihale iptal edildi.

ABB, BEKİR YILDIZ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bekir Yıldız hakkında “ihale şantajından tutuklu bulunan İrfan Güneş ile hareket ederek siyasal yönünü kullanıp suçu iştirak etmesi, ikili arasındaki HTS kayıtlarının istenmesi ve başka kamu ihalelerinin araştırılması” öne sürülen nedeni ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bekir Yıldız Sincan Ankara Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.