Tüm Yazılar

Almanya’dan geldi, hususi yapım bisikletiyle Türkiye turunda

Almanya'dan geldi, özel yapım bisikletiyle Türkiye turunda

Almanya’da bir firmada istatistikçi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Frank Tontaine, hususi yaptırdığı bisikletle tura çıktı. 19 Ekim’de hava kanalıyla Antalya’ya gelen Tontaine, bisikletiyle çıkmış olduğu Türkiye turunda ilk geceyi Kemer’de geçirdi.

Tontaine, sonrasında Phaselis, Çıralı, Olimpos, Kumluca ve Finike’yi gezip, Demre’ye geldi. İlçede Myra Antik Kenti, Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’ni ve Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret eden Tontaine, Kaş’ın peşinden Muğla’ya gideceğini söyledi. Tontaine, şu ifadeleri kullandı:

“Bisikletimle İzmir’e sonrasında da Balıkesir, Bursa ve Yalova’yı gezerek, İstanbul’a gideceğim. Yedi gün İstanbul’da gezdikten sonrasında yeni rota oluşturacağım. Bir ihtimal Kapodokya’ya gidip Antalya’ya döneceğim. Günde 70-100 kilometre arası yol yapıyorum. Türkiye’de 2 bin 500 kilometre yol yapmayı planlıyorum. Oldukça Türk dostum oldu. Türkiye’ye ilk kez gelmeme karşın kendimi asla yabancı hissetmedim. Itimat içinde hissettim. Karşılaştığım birçok insanoğlunun Almanya’da yakını, arkadaşı var. Gecelerimi çadırda geçiriyorum. Daha ilkin Tunus’u ve Fas’ı bisikletle gezmiştim. Türkiye’den sonrasında Almanya’ya gidip 3 hafta eşimle ve çocuklarımla zaman geçireceğim. Peşinden uçakla Tayland’a gideceğim. Bisiklet turuma devam edeceğim.” 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu