Ali Babacan: Ağızlarıyla Kuş Tutsalar Enflasyonu Asla Aşağıya Düşüremezler, Artık Bitti

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi “ya tutarsa enflasyon raporu” videosu yayınladı ve devamlı güncellenen, tutarsız enflasyon hedeflerini anımsattı. Genel Başkan Ali Babacan, “Ağızlarıyla kuş tutsalar enflasyonu asla aşağıya düşüremezler artık bitti. Onu biz düşüreceğiz. Enflasyon planlı, programlı bir iktisat modeli ile düşer. Akılla düşer, bilimle düşer. Enflasyon gerçek bir demokrasi ile düşer” dedi.

DEVA Partisi bugün toplumsal medya hesabından “Merkez Bankası’ndan ‘Ya Tutarsa Enflasyon Raporu” notu ile bir video yayınladı. Üç ayrı TV kanalında son aylarda meydana getirilen ve devamlı değişen enflasyon hedefleri; 28 Ocak, 28 Nisan, 28 Temmuz’da Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalar ile beraber yer aldı.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun sözlerinin arkasından Ali Babacan’ın yapmış olduğu açıklamaya da videoda yer verildi. Babacan, “Ağızlarıyla kuş tutsalar enflasyonu asla aşağıya düşüremezler artık bitti. Onu biz düşüreceğiz. Enflasyon planlı, programlı bir iktisat modeli ile düşer. Akılla düşer, bilimle düşer. Enflasyon gerçek bir demokrasi ile düşer” dedi.

Kavcıoğlu’nun Ocaktan bu yana mevzuyla ilgili yapmış olduğu üç ayrı izahat şu şekilde:

“2022 yılı sonunda yüzde 23,2; 2023 yılı sonunda yüzde 8,2; 2024 yılı sonunda ise yüzde 5 seviyelerine karşılık etmektedir.” (28 Ocak)

“2022 yılı sonunda yüzde 42,8; 2023 yılı sonunda yüzde 12,9; 2024 yılı sonunda yüzde 8,3 seviyelerine karşılık etmektedir.” (28 Nisan)

“2022 yılı sonunda yüzde 60,4; 2023 yılı sonunda yüzde 19,2; 2024 yılı sonunda ise yüzde 8,8 seviyelerine karşılık etmektedir.” (28 Temmuz)

Ali Babacan Demokrasi Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.