AK Parti tam kadro sahaya iniyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yönerge 2023’e 3 ayaklı strateji

AK Parti, 2023 seçimleri için stratejileri 3 ana başlıkta topladı. 20 senelik bellek canlı tutulacak. Koalisyon dönemlerinin ödettiği acı karşılık anlatılacak. Atılan adımlar, kararlar aktarılacak…

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerine kadar kalan ortalama 10 aylık sürede, seçim propaganda periyodu stratejisini belirleyip gerekenlerin yapılması mevzusunda talimatlar verdi. Sabah’ın haberine nazaran Süreç 3 ana başlık üstünden yürütülecek. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin üç ayaklı stratejisi:

AK Parti’nin 20 senelik iktidar döneminde gerçekleşen ekonomik ve demokratik kazanımlar eski ile karşılaştırma edilerek anlatılacak, hafızalar canlı tutulacak. AK Parti’nin ülkeyi nereden almış olduğu ve nerelere getirmiş olduğu vurgulanacak. Daha önceki dönemde yaşanmış olan sıkıntıların anlatılması bilhassa gençler açısından ehemmiyet taşımış olduğu için bu aşamada kapsamlı ve görsel anlatıma da yer verilecek.

 Altyapı yatırımları ve AK Parti’nin bu alanda Türkiye’yi nereye ulaştırmak istediğine de dikkat çekilecek. Vatandaşa, “Dünyanın siyasal ve ekonomik olarak tekrardan yapılandığı bir süreçte Türkiye’yi hak etmiş olduğu konuma biz getirdik, devamını da biz getirebiliriz. Aksi takdirde Türkiye oldukça şey kaybedebilir” denilecek.

 Altılı masanın Türkiye ve her bir kişinin geleceğine iyi mi zarar verebileceği vatandaşla paylaşılırken, bilhassa koalisyon dönemlerine vurgu yapılacak. “Koalisyon dönemlerinin Türkiye’ye maliyetiyle, bölgedeki devletlerin kuvvetli yönetim eksikliği sebebiyle ödediği acı bedeller ortada” mesajı verilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.