Ailelerin direnişi bin 63’üncü gününde

– Ailelerin direnişi bin 63’üncü gününde

DİYARBAKIR – Evlatlarının terör örgütü PKK mensupları tarafınca dağa kaçırmış olduğu iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi icra eden ailelerin evlat nöbeti bin 63’üncü gününe girdi.

Evlatlarının terör örgütü PKK mensupları tarafınca dağa kaçırmış olduğu iddiasıyla 3 Eylül 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelmiş olarak HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 63’üncü gününe girdi. Evlat nöbetindeki aileler evlatlarının fotoğrafıyla HDP il binası önünde kurmuş oldukları çadırda bekleyişini sürdürürken, Diyarbakır’da oğlu 7 yıl ilkin terör örgütü PKK tarafınca kaçırılan Güzide Demir, oğlu Aziz gelinceye kadar eylemini sürdüreceğini söylemiş oldu.

Çocuğuna özlem kaldığını ve oğlunu HDP’den istediğini belirten anne Demir, evladını almadan eylemi sonlandırmayacağını kaydetti. Demir, “Aziz için buradayım, 3 senedir bu eylemi sürdürüyoruz, oğlum gelmeyene kadar bu eylemi bırakmayacağız. Ben oğlumu oldukça özledim, 7 senedir peşindeyim. Neredeysen gel güvenlik güçlerimize teslim ol. Sana özlem kalmışım, gel sıcak yuvana dön. Yüzüne özlem kalmışım” dedi.

Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır PKK Mahalli Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.