Adana’da uykudayken öldürülen kadının babası söyledi! Kızıyla son olarak hitabı…

ADANA’da dini nikahlı eşi tarafınca 2 çocuğunun yanında uyurken öldürülen Melek Yıldırım’ın babası konuştu. Acılı baba katil zanlısı eşle ilgili ‘oldukca kıskançlık yapıyordu. Ihtiyaç duyulan cezaları almasını isterim. İnşallah hakkaniyet tecelli eder, tekrar Melek’ler ölmez’ dedi.

Abone ol

Vaka, gece merkez Sarıçam ilçesi Orhangazi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya nazaran, 3 çocuk anası 28 yaşındaki Melek Yıldırım, 3 ay ilkin dini nikah kıyarak Ramazan Ü. ile beraber yaşamaya başladı. Sadece Yıldırım, dün boşanma aşamasında olduğu eşiyle görüştü. Bunu öğrenen Ramazan Ü. ise gece saatlerinde eşi balkonda 1 yaşındaki İ.A. ve 12 yaşındaki Y.K. adlı oğullarıyla uyurken eve geldi.

Balkonun demir parmaklıklarından 2’nci kata tırmanan kişi, genç hanımı uykusunda kalbinden bıçaklayıp öldürdü.

Genç kadının bıçaklandığı suç duyurusu üstüne vaka yerine polis ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan takımlar, evin balkonunda ağlayan evlatların yanında anne Melek Yıldırım’ın bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Ekiplerin emek vermesi esnasında 112 Acil Davet Merkezi’ni arayan Ramazan Ü., cinayeti itiraf edip bir akrabasının evinde bulunduğunu belirterek, polise teslim oldu.

Yıldırım’ın cenazesi, araştırmaların arkasından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsinin arkasından cenaze Kozan ilçesine bağlı Bağözü Mahallesi Mezarlığı’nda defnedilmek suretiyle baba Cumali Şahin’e teslim edildi.

Kızıyla son konuşmasını söyledi: Geleyim mi?
Bu sırada gazetecilere konuşan baba Şahin, kızının daha ilkin de sertlik gördüğünü söyleyerek, “Tekrar Melek’ler ölmesin. Bu oldukca acı bir şey. Daha ilkin de kızıma sertlik uygulamıştı. Akşam da sertlik uygulamıştı, ‘Geleyim mi kızım’ dedim, sadece ‘Yok baba’ dedi. Gece de katledildi. Kızım ondan kurtulmak istiyordu. Daha ilkin Kurban Bayramı’nda da sertlik görmüştü kızım. Kızım bana vardığında gözleri mordu. İkisini de uyardım” diye konuştu.

“İnşallah tekrar Melek’ler ölmez”
Ramazan Ü.’ye hak etmiş olduğu cezanın verilmesini isteyen baba Şahin, “Yaşamak her şeyden güzel. Yaşam her şeyden güzel. Problem ruhsal. Kıskançlık oldukca yapıyordu. Ihtiyaç duyulan cezaları almasını isterim. İnşallah hakkaniyet tecelli eder, tekrar Melek’ler ölmez” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.