Adana haber… ABD Ulusal Ekip gardları, Çukurova Basketbol’da

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Başkanı Serdar Çevirgen, Chelsea Gray ve Briann January transferleri ile gelecek sezonun ekibinin şekillendiğini belirterek, “Başta Euroleague Women olmak suretiyle yarıştığımız tüm kulvarlarda şampiyon olmak istiyoruz. Çukurova Basketbol’u Avrupa’nın en büyük ekibi yapacağız” dedi.

Sezonla ilgili izahat meydana getiren Başkan Serdar Çevirgen, “Geçen sürem kadromuza katmayı planladığımız sadece sıhhat sorunlarını gerekçe ederek, transferin son haftasında Mersin’e gelemeyeceğini bildiren ve bundan dolayı FIBA’lık olduğumuz yıldız basketbolcu Chelsea Gray ile tüm sorunları çözerek, kendisini kulübümüze kazandırdık. Geçen yıl Euroleague şampiyonluğu yaşayan Briann January de önümüzdeki sürem bizimle olacak. Tüm dünyada ilgiyle takip edilen ABD ulusal takımının oyun kurucularını aktarma ederek, kadromuza son şeklini vermiş olduk. Transferlerimizin açıklanmasının peşinden basketbol otoritelerince Euroleague şampiyonluğunun en büyük adayları içinde gösterilen kulübümüzü, Avrupa’nın en büyük ekibi yapacağız” diye konuştu.

Başarıya ulaşmış olabilmek için iddialı bir ekip kurmanın önemini vurgulayan Çevirgen, “Başta Euroleague Women olmak suretiyle, yarıştığımız tüm kulvarlarda, Bayanlar Basketbol Süper Ligi, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda şampiyon olmak istiyoruz. Gerektiği takdirde Ocak ayında yeni transferlerle takımımızı takviye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

İhlas Haber Ajansı / Spor

Çukurova Basketbol Chelsea Spor Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.