Abdurrahman Dilipak’tan korkutan İstanbul depremi açıklaması enkazları kaldıramayacağız

Yazar Abdurrahman Dilipak, İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu. Dilipak “Üç defada kırılacaksa ve bu bir buçuk iki yıl sürecekse, doğrusu bir buçuk iki yıl İstanbul’da bayındır faaliyeti olmayacak, enkazları kaldıramayacağız. 2025’te büyük ana şok dalgayı atlatmış olacağız.” dedi.

TV100 ekranlarında Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı programının bu haftaki yayınına araştırmacı-yazar İsmail Tokalak ile gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak konuk oldu.

Dilipak beklenen İstanbul depremiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu.

Dilipak “İstanbul depremi bir defada yıkılırsa bir milyondan fazla insan, iki defada kırılacaksa 750 bin, üç defada kırılacaksa 500 bin. Üç defada kırılacaksa ve bu bir buçuk iki yıl sürecekse, doğrusu bir buçuk iki yıl İstanbul’da bayındır faaliyeti olmayacak, enkazları kaldıramayacağız. 2025’te büyük ana şok dalgayı atlatmış olacağız. Artçı vakaları göreceğiz. Bunun hangi şiddette gerçekleşeceğini bilemiyoruz. Bunun hangi şiddette gerçekleşeceğini bilemiyoruz.” dedi.

“Dünyaya 5 bin yılda bir yaklaşıyor”
Özyiğit’in ‘Tahmininiz var mı?’ sorusuna Dilipak “Buna ilişkin bir kehanetler, bir de ezotorik bir ekip yıldızlarla ilgili. Kuran-ı Kerim’de şira diye geçen, ‘şiranın da rabbi Tanrı’tır’ diye bir ayet var. Şirada dünyaya 5 bin yılda bir yaklaşıyor. Bunun oldukça yüksek bir çekimi var. Ay okyanusu kaldırıyor, bu dünyada büyük bir çekim gücü oluşturuyor.” yanıtını verdi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.