ABD Gömü Bakanlığı’ndan Türkiye temasları sonrası izahat

Türkiye’ye ziyarette bulunan ABD Gömü Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo’nun temasları sonrası izahat geldi.

Abone ol

ABD Gömü Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo’nun geçen hafta gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde, bölgesel ekonomik meselelerin, terörün finansmanıyla mücadelenin ve Ukrayna krizinin görüşüldüğü bildirildi.

ABD Gömü Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada, Bakan Yardımcısı Adeyemo’nun 22-24 Haziran’da NATO müttefiki ve ortağı Türkiye’yi ziyaret etmiş olduğu açıklandı.

Açıklamada, Adeyemo’nun bölgesel ekonomik meseleleri, terörün finansmanıyla mücadeleyi ve Rusya’nın Ukrayna’da başlatmış olduğu savaşı görüşmek suretiyle Türkiye’ye gittiği kaydedildi.

Adeyemo’nun Ankara’da Dışişleri Bakanlığı ve Gömü ve Maliye Bakanlığından yetkililerle bir araya gelmiş olduğu belirtilen açıklamada, İstanbul’da ise finans kurumlarıyla Türkiye’nin ekonomik ve mali koşullarının yanı sıra Rusya’ya yönelik oldukça taraflı yaptırımların uygulanması mevzularında görüştüğü aktarıldı.

Açıklamada, “Taraflar, Türkiye’nin yasa dışı finansman cenneti olarak kullanılmamasını ve bankacılık sektörünün bütünlüğünün korunmaya devam etmesini sağlama arzusunu dile getirdi” ifadesi kullanıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.