6’lı masanın talibi olmak isteyen İnce şartlarını sıraladı: Bu tarz şeyleri yapmış olursanız yüzde 65 ile seçimi alırım

Mersin’in Erdemli ilçesine giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Konya’da mola verdi. Cuma namazı sonrası Mevlana Meydanı’ndan basın açıklaması meydana getiren İnce, Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının belli bulunduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının belli olmadığını belirtti.

Millet İittifakı’nı eleştiren İnce, “Cumhur İttifakı’nın talibi belli, Erdoğan. Millet İttifakı’nın talibi belli değil. Bakın şimdi ben, Millet İttifakı’na 6’lı masaya sesleniyorum; 2018’de Sayın Kılıçdaroğlu aday olması gerekirken olmadı. Sayın Akşener aday oldu. Yüzde 7,5 oy aldı. Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu, Erdoğan’ı destekledi. Sayın Uysal da Sayın Akşener’i destekledi. Sayın Karamollaoğlu aslına bakarsan kendisi adaydı. Bunların içinde en oldukca oyu alan benim. Hepsi partisinden daha azca oy aldı. Ben partimden 8 puan fazla oy aldım. Aday bulamıyorsanız Muharrem İnce burada. Getirin 6’lı masanın talibi olayım ben. Sorun yok. Fakat şartlarım var. Bak şartlarımı söyleyeyim; geçen sefer acemiliğime geldi” şeklinde konuştu.

6'lı masanın adayı olmak isteyen İnce şartlarını sıraladı: Bunları yaparsanız yüzde 65 ile seçimi alırım

Millet İttifakı’nın talibi olmak için şartlarını açıklayan İnce, “Bu sefer şartlarım var. Bir, partilerinize hazineden gelecek olan parayı kampanyada harcayacaksınız. Kasada tutup kurultay kazanmak için harcamayacaksınız. İkincisi benim afişlerimi asacaksınız sokaklara. Kendi afişlerinizi asmayacaksınız parti başkanı olarak. Parti başkanının posteri asılmaz. Cumhurbaşkanı adayının poster asılır. Üçüncüsü 12 bin sandığı boş bırakmayacaksınız. 12 bin sandığı boş bırakıp sonrasında seçim gecesi ‘neredeydin?’ diye trollerine saldırtmayacaksın. Namuslu olacaksınız. 12 bin sandığı boş bırakmayacaksınız. kara çalma atmayacaksınız, sisteminiz çökmesine karşın, 12 bin sandığı boş tutmanıza karşın sanki sandıkları cumhurbaşkanı talibi koruyacakmış şeklinde hiç kimseye kara çalma atmayacaksınız. Bir tane daha söylüyorum, sandığa gittiniz mi, cumhurbaşkanı adayınıza oy vereceksiniz. Başka bölgelere oy vermeyeceksiniz. Derdiniz Türkiye’ye ise, derdiniz memleket ise ben buradayım. Derdiniz koltuk ise gene işinize yarar. Ben kazanırsam koltuğunuzda oturursunuz. Ben kaybedersem gene koltuğunuzda oturursunuz. Koltuğunuz da ortada” ifadelerini kullandı.

6'lı masanın adayı olmak isteyen İnce şartlarını sıraladı: Bunları yaparsanız yüzde 65 ile seçimi alırım

Açıklamasının devamında “Bakın bu şartları sağlarsak size güvence ediyorum yüzde 65 ile seçimi alırım” diyen İnce şu şekilde devam etti: “Dolar 4,5 lirayken yüzde 31 aldım. Dolar 18 lira oldu. Bugün hepimiz ona güveniyor aslına bakarsan. 2018’de cesareti olmayanları bugün cesaretinin olması, doların 18 lira olmasından kaynaklanıyor. Fakat kazın ayağı o şekilde değil.”

Memleket Partisi Millet İttifakı Muharrem İnce Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.