15 yaşındaki kız çocuğuna istismar! Mahkemede iki taraf da birbirini suçladı

Ankara‘da ailesiyle yaşayan S.K., 2020 yılının yaz tatilinde ailesi ile beraber gittiği Haymana ilçesi Kutluhan köyünde Emre Kara ile tanıştı. Kara, sonrasında bir süre görüştüğü S.K.’nin müstehcen görüntülerini çekti. Kara, S.K.’nin görüşmek istememesi üstüne çekmiş olduğu görüntüleri kızın toplumsal medya hesabını ele geçirip, takipçileriyle paylaştı. S.K. ve ailesinin şikayetiyle Emre Kara gözaltına alınıp, tutuklandı.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Emre Kara hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cebir, tehdit yada hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘hususi yaşamın gizliliğini ihlal etme’, ‘çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayımlamak’, ‘şantaj’ ve ‘hakaret’ suçlarını zincirleme işlediği sebebi öne sürülerek 111,5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Ankara Batı 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Emre Kara katıldı. Suçlamayı kabul etmeyen Kara, detaylı savunmasını sonraki oturum yazılı olarak vereceğini söyleyerek, “Kızın ailesiyle husumetim var, o yüzden bana kara çalma attılar. Kendisiyle kesinlikle cinsel birlikteliğim olmadı. Dosyadaki görüntüler ağabeyi ve ailesi tarafınca danışıklı olarak çekilerek gösterildi” dedi.

Mahkeme başkanının dosyaya giren hakaret ve tehdit içerikli mesajları sorması üstüne Kara, “Okunan mesajlar bana ilişkin değildir. Düzmece Instagram hesaplarıyla mahkeme kandırılmaya çalışılıyor. Ben dosya kapsamında yer edinen hiçbir mesajı kabul etmiyorum” diye konuştu.

Mağdur S.K. de mahkemede uzman eşliğinde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üstünden ifade verdi. Sanıktan ve ailesinden şikayetçi bulunduğunu aktaran S.K., “Benden habersiz uygunsuz görüntülerimi çekmiş. Ben görüşmek istemeyince görüntüleri aileme gönderdi. Hemen sonra da toplumsal medya hesabımdan yayınladı. Bana bunu meydana getiren her insanın cezalandırılmasını isterim” dedi.

Sanık avukatı ise bahsedilen telefonu müvekkilinin kullanmadığını, başka biri üstüne kayıtlı bulunduğunu söyleyerek, Kara’nın tahliyesini talep etti.

S.K.’nin avukatı İrem Esra Kömürcü Altun, bahsedilen telefonu sanığın kullandığını, aynı telefon numarasından kendisini de arayıp sövgü, hakaret ve tehdit ettiğini söylemiş oldu. Altun, “Biz sanığı tutuklatıp bu aşamaya gelmek için oldukca uğraştık. Sanığın her bir eylemi için uzunca bir süre kabahat duyurularında bulunduk. Sanık bu süreçte yalnız S.K.’ye cinsel istismar, hakaret ve tehditte bulunmadı, anası, babası, ablası ve hatta dosyanın avukatı olarak bana da aynı tehdit ve hakaretlerde bulunmuş oldu. Bizim artık buradaki derdimiz çocuğun hayatına devam edebilmesi. Çocuğun haklarına yaraşır bir karar verilsin isterim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Emre Kara Ankara 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.